www.studio-lidia.pl

Makijaż kobiety zimy.

Data publikacji: 14.12.2013

Makijaż kobiety zimy.

Pani zima najlepiej czuje się w intensywnych, wyrazistych kolorach, w ostro zestawionych barwach, np. głęboka czerń i intensywny turkus, bądź mocna czerwień.

Kobieta zima to pani kontrastów. Jest bardzo wyrazista i z pazurem.
Włosy ma ciemne brązowo - czarne lub kruczoczarne, rzadziej jasne platynowe, blond.


Kobieta zima może zaszaleć w doborze kolorów musi jedynie pamiętać, aby odcienie były zimne. Poza tym wszelkie chwyty dozwolone. Intensywna fuksja, czerwień na ustach. Czarne kreski wokół oczu i ciemne cienie na powiekach - dlaczego nie?


Kobiety zimy można podzielić na dwa typy urody: tzw. Królewny Śnieżki i typ latynoski. W pierwszym przypadku mamy duży kontrast między kolorem włosów a kolorem skóry. To najczęściej brunetki o bardzo jasnej, porcelanowej cerze. Typ latynoski ma z kolei cerę ciemną, oliwkową, mocno opaloną. Oba typy są chłodne.
Kolor oczu może być różny: jasnoniebieski, jasnozielony, piwny, brązowy z ciemnoszarą obwódką. Zimy prawie zawsze mają ciemną oprawę oczu.


Naszą modelką jest Ania o ciemnobrązowych włosach i zielonych oczach. Ania jest panią zimą. Makijaż dostosowałam do typu urody, ubioru - barwy kontrastujące - biel, turkus, czerń oraz fiolet na dolnej powiece oraz odrobina na górnej w zewnętrznym kąciku oka.
Dla przypomnienia dodam, że fiolet to jeden z kolorów które idealnie podkreślają zielony kolor oczu.

Kreski na górnej i dolnej powiece. Podkład, który podkreśla porcelanową cerę oraz róż na polikach. Niedoskonałości cery zostały ukryte przy pomocy kamuflażu. Konturówka wokół ust ( aby je optycznie powiększyć) i szminka w kolorze wyrazistego różu.


Każda kobieta ma swój typ urody. Odpowiednio dobrane kolory wydobywają jej naturalne piękno.


Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas kiedy wszyscy chcemy wyglądać wyjątkowo!


Polecam !

 

powrót

  
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami:
 

 
    
 

 
 
 
 
 
 
 
© 2014Studio Urody. Zakaz powielania i kopiowania w części lub w całości bez pisemnego zezwolenia.
 
 

 

 Powered by: www.cdx.pl