www.studio-lidia.pl

Makijaż dla azjatyckiej urody

Data publikacji: 11.01.2014

Makijaż dla azjatyckiej urody. Porady wizażystki.


Typ urody azjatycki przypomina urodę kobiet mieszkających na obszarach środkowej Azji.


Ten typ charakteryzuje się: oliwkową lub śniadą cerą, włosy bardzo ciemne lub czarne, oczy brązowe lub zielone.


Ten typ urody określamy na podstawie koloru oczu, włosów, cery – nie trzeba mieć skośnych oczu i mieszkać w krajach azjatyckich.


Polecam dla typu azjatyckiego kolory rafy koralowej. Te będą najbardziej odpowiadały: amarant, żywy czerwony, ciemny róż, buraczkowy, fioletowy, śliwkowy, szafirowy, ostry błękit, zielony, żółty(kanarkowy), czerń, brąz gorzkiej czekolady, śnieżna biel oraz kontrastowe zestawienie tych barw.
Odpowiednie wzory: melanże, egzotyczne kwiaty, op – artowe i inspirowane współczesną sztuką desenie.


Ubrania, dodatki, styl. Polecam sukienki w etnicznym stylu inspirowane Wschodem, styl militarny i safari w kolorze khaki, czarne lub czarno – popielate futra. Najlepsze na wieczór będą połyskliwe i skrzące cekiny oraz głęboka czerń. Biżuteria i dodatki w klimacie etno, kamienie szlachetne i półszlachetne…


Nie polecam kolorów pastelowych i mdłych!


Naszą modelką jest Judi, która była gościem Hotelu Ekspresja w Nakle i moją klientką. Pochodzi z Chin, gdzie Hongkong jest azjatycką stolicą mody. Uwaga całego świata mody skierowana jest na Hong Kong Fashion Week. Azjatyckie centrum mody dyktuje najnowsze trendy i wskazuje czołowych projektantów.


Cienie do oczu w Chinach nakłada się od najciemniejszego do jaśniejszego koloru, zazwyczaj w formie podłużnej. Rzadziej wykonuje się cieniowanie zewnętrznego kącika oka. Dlatego większość palet cieni zawiera kilka odcieni tego samego koloru. Zazwyczaj wybiera się dość jasne odcienie. Służy to stworzeniu iluzji większych oczu, ale w sposób naturalny i nie zwracający nadmiernej uwagi. Makijaż rzadko przypomina smoky eye. W makijażu oczu nałożyłam odcienie fioletu. Przestrzeń między rzęsami wypełniłam eyelinerem. Ten prosty zabieg daje efekt pełniejszych rzęs oraz pięknie zarysowanych oczu. Brwi wypełnione naturalnie wyglądającą kredką. Oczywiście puder, róż, rozświetlacz. Usta dominują czerwienie i mocne róże. Judi ma na ustach właśnie róż. Makijaż został dobrany do upodobań naszej modelki, typu urody, stroju – sukienki w duże egzotyczne kwiaty i okazji...

 

powrót

  
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami:
 

 
    
 

 
 
 
 
 
 
 
© 2014Studio Urody. Zakaz powielania i kopiowania w części lub w całości bez pisemnego zezwolenia.
 
 

 

 Powered by: www.cdx.pl