www.studio-lidia.pl

Laserowe usuwanie przebarwień.

Data publikacji: 17.11.2013

Laserowe usuwanie przebarwień.

Przebarwienia to widoczne gołym okiem plamki lub plamy, ciemniejsze od otaczającej je zdrowej skóry. Przebarwienia powstają w wyniku zaburzonego wytwarzania melaniny w skórze. Nadprodukcja tego barwnika skóry objawia się najczęściej w postaci różnej wielkości plam i plamek na twarzy, szyi, dekolcie, rękach i plecach. Plamy mogą mieć różne wysycenie kolorem. Jednak zmiany te zawsze nasilają się podczas ekspozycji na promieniowanie UV.
Dlatego opalanie się jest stanowczo niewskazane przy pierwszych objawach zaburzonego wytwarzania melaniny. Dotyczą 30% kobiet po trzydziestym roku życia i 90 % po pięćdziesiątym.

Przyczyny powstawania przebarwień:
1. Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do samoistnego pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym:
- ciąża,
- stosowanie doustnej antykoncepcji,
- stosowanie zastępczej terapii hormonalnej,
- okres menopauzy,
- inne kuracje hormonalne.
2. Choroby wątroby.
3. Niedoczynność nadnerczy.
4. Nadczynność tarczycy.
5. Działanie substancji fitotoksycznych lub fotoalergizujących, znajdujących się w lekach, kosmetykach, mydłach…


Zasada działania, odstępy między zabiegami…
Wchłonięte przez melaninę światło zamienia się na energię cieplną. W wyniku podgrzania, komórki zawierające nadmiar melaniny, ulegają zniszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi. Po zabiegu można nałożyć makijaż. W przypadku usuwania przebarwień zalecane jest powtarzanie zabiegu co 2 tygodnie. Ilość ustalana jest indywidualnie, średnio 6 – 8 zabiegów.


Usuwanie przebarwień laserem sPTF+ – światło lasera działa selektywnie na miejsca problemowe, naświetlając i likwidując pigment tylko w tych miejscach, nie niszcząc przy tym zdrowej skóry sPTF+ usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, leczy plamy potrądzikowe, wątrobowe a także przebarwienia w wyniku zażywania leków fotouczulających. Zabiegi usuwające przebarwienia zaleca się także przypadku pojawienia się ostudy, a nawet przebarwień powstałych po zapaleniu tkanek.


Do zabiegów laserowych należy się odpowiednio przygotować. Odstawiamy kremy zawierające retinol, witaminę C lub kwasy owocowe, ponieważ mogą uwrażliwić skórę.
Zaleca się również odstawić wszelkie leki i zioła fotouczulające , takie jak: dziurawiec, skrzyp polny, nagietek, bratek, kasztanowiec. Nie zaleca się również pić soków z beta karotenem.

Zabiegi są całkowicie bezbolesne dzięki zastosowaniu systemu PTF.
Szczegółowy wywiad przeprowadzany jest przed każdym zabiegiem.
Więcej porad podczas bezpłatnej konsultacji.

 

admin

  
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami:
 

 
    
 

 
 
 
 
 
 
 
© 2014Studio Urody. Zakaz powielania i kopiowania w części lub w całości bez pisemnego zezwolenia.
 
 

 

 Powered by: www.cdx.pl