www.studio-lidia.pl

Jesień i zima to szczególny okres dla naszej skóry.

 

Zimny wiatr i mróz, to największe zagrożenia. Niewłaściwa pielęgnacja i brak kosmetyków ochronnych przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi może spowodować, że skóra stanie się sucha i nadwrażliwa.

 

Polecam kremy na bazie kwasu hialuronowego, który pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia skóry i działa wygładzająco na zmarszczki. Podobne właściwości wykazują ceramidy, które dbają o prawidłowy stopień nawodnienia, a tym samym zapobiegają zmarszczkom. Stosując kremy z tymi składnikami spowodujemy, że skóra będzie gładsza  i bardziej sprężysta. Kolejnym ważnym  składnikiem  jest retinol – pochodna wit. A. Pobudza skórę do budowy nowych komórek i produkcji kolagenu, odpowiedzialnego za sprężystość skóry. Odmładza , likwiduje przebarwienia zwłaszcza posłoneczne… Zwiększona  produkcja komórek i kolagenu sprzyja pogrubianiu się skóry, co stanowi kolejną warstwę ochronną.

 

Jeśli wybierasz się na narty, koniecznie zabierz krem z filtrami UV 50, ponieważ w górach Twoja skóra jest kilkakrotnie bardziej narażona na działanie promieni słonecznych.

 

 

Wit. C – jest doskonałym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia, bierze udział w syntezie i naprawie kolagenu.

 

Wit. E – neutralizuje działanie wolnych rodników, chroni przed negatywnym działaniem promieni słonecznych…

 

Zima jak żadna pora roku sprzyja powstawaniu zmarszczek. Warto zatem przy kupowaniu  kosmetyków sprawdzić czy zawierają chociaż jeden z powyższych składników.

 

Odpowiednio dobrane kosmetyki i pielęgnacja skóry jest naprawdę ważna (polecam badanie diagnostyczne skóry). Cera zregenerowana zabiegami będzie bardziej odporna.

 

Pamiętaj aby zimą wybierać kremy na bazie olejków, nie wody. Może ona zamarzać powodując pękanie naczynek. Krem na bazie olejku tworzy dodatkową warstwę ochronną.

 

Jesień to najlepsza pora roku, aby poddać się zabiegom laserowym: depilacja laserowa, fotoodmładzanie, usuwanie przebarwień, zamykanie naczynek, leczenie trądziku( niszczenie bakterii ACNE). Powinno się je wykonywać na nieopalonej skórze… Polecam również zabiegi oczyszczające skórę, peelingi chemiczne, mikrodermabrazję, fale radiowe… To również najbardziej odpowiedni czas, aby zadbać o ciało, by zdążyć do lata doprowadzić je do stanu bliskiego ideału. Bogata oferta zabiegowa gabinetu zapewni taki wygląd.

 

Zapraszam!

  
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszymi nowościami:
 

 
    
 

 
 
 
 
 
 
 
© 2014Studio Urody. Zakaz powielania i kopiowania w części lub w całości bez pisemnego zezwolenia.
 
 

 

 Powered by: www.cdx.pl